Zapraszamy na kolejny warsztat jogi z cyklu „Żyj z serca”, który odbędzie się 27 maja w godzinach 8:00-12:00.
Tym razem zapraszamy Was do wspólnej praktyki JOGI PRZESTRZENI.

„Kiedy wasze ciało, umysł i dusza będą zdrowe i harmonijne, przyniesiecie zdrowie i harmonię otaczającym was ludziom, podarujecie zdrowie i harmonię światu – nie będzie to skutkiem wycofania się ze świata lecz przemiany w żywą cząstkę ciała ludzkości”
BKS Iyengar

Pamiętacie bajkę „Trzy świnki”?
Bajka opowiada o trzech sympatycznych świnkach, które ruszyły w świat i złym wilku. Wędrowały przez świat i gdy znalazły odpowiednie miejsce każda ze świnek wybudowała domek. Pierwsza ze świnek wybudowała domek z desek i słomy, druga wybudowała domek z drzewa, a natomiast trzecia świnka wybudowała dom z kamieni i cegieł. I budowała ten dom, dłużej od swoich braci.

Czy zastanawialiście się nad tą bajką i analogią do Waszego życia?
Spójrzmy na tą bajkę z perspektywy każdego z nas. Z perspektywy ciała. Nasze ciało jest naszym domem, nasz kręgosłup naszym fundamentem – fundamentem naszego domu. Jeśli budujesz swój dom (siebie), tak jak budowała pierwsza świnka czyli trochę troski, troszkę ruchu, dieta taka sobie i fast life czyli nie za dużo, to nie oczekuj stabilnego zdrowia. Zdecydowanie, twój kręgosłup upomni się o uwagę! Jesli żyjesz jak druga świnka i dajesz sobie czas, ale ograniczony, nadal pędzisz, jesz zdrowiej, ale szybko; ruszasz się, ale tylko po to, żeby schudnąć to efekt końcowy będzie podobny, jak w przypadku pierwszej świniki. Natomiast, jeśli budujesz swój dom = ciało w zdrowy sposób, harmonijnie, w spokoju i w trosce, pielęgnujesz z wdzięcznością to co już masz to wszystko zacznie procentować. Ujmę to w dość poetycki sposób – „wasze ogrody zaczną kwitnąć”! I niezależnie od trudów życia, twój fundament = kręgosłup nigdy Cię nie zawiedzie!

A czy wiesz czym jest kręgosłup? Jakie są jego funkcje?
Kręgosłup to podpora całego naszego organizmu. To oś, na której opiera się nasze całe ciało. Podtrzymuje organy wewnętrzne i mięśnie.
Robi wrażenie?! Pamiętaj co masz i dbaj o to!

Dlatego:

„Aby być bezpiecznym musisz się odpowiednio napracować” (anonim)

Daj PRZESTRZEŃ swojemu kręgosłupowi, podaruj sobie JOGĘ PRZESTRZENI!
Zapraszam Cię do wspólnej podróży…podróży w przestrzeni i czasie!

Prowadząca warsztaty – Anna Polak, dowiedz się więcej…

Zapisy/pytania:
jogawgminie@wp.pl,
+48 502 229 276,
facebook: JOGA W GMINIE