W kwietniu rozpoczynamy przygodę z jogą!

Czas na pierwszy warsztat z cyklu „Żyj z serca”, który odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. w godz. 8:00 -12:00.

” …dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, jak pisze Saint-Exupery.

Dzisiejszy człowiek żyje coraz szybciej. Żyjemy w pośpiechu, na wszystko brakuje nam czasu, brakuje nam przestrzeni. Pozostaje naprawdę niewiele chwil na zatrzymanie się, na głęboki oddech, na refleksję…Myślimy, że potrafimy się relaksować…nic mylnego!

Więcej przestrzeni dajemy umysłowi, a gdzie serce? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to właśnie serce jest naszym prawdziwym przewodnikiem.

Serce to dom naszej intuicji i prawdy. To nasze centrum. Jeśli żyjemy z serca to jesteśmy ze sobą w kontakcie, jesteśmy ze sobą w przyjaźni, jesteśmy ze sobą połączeni! Jesteśmy spokojni.

Jak dojść do tego połączenia, jak je odkryć, jak mu zaufać?

Proponujemy cykl warsztatów z jogą. Poznamy ćwiczenia fizyczne, zwane asanami, które pozwolą nam zaprzyjaźnić się z własnym ciałem. Nauczą nas jak czuć, jak słuchać ciała, jak rozpoznawać co ono nam podpowiada.

Pierwsze nasze spotkanie będzie sesją wygięć w tył. Będzie to czas otwierania serca i łączenia się ze swoim centrum! Żyjąc w pośpiechu zatracamy balans między przodem i tyłem ciała, pochylamy się w przód…bo przecież ciągle biegniemy! Żeby tylko zdążyć! A po co?

Wygięcia w tył są niezwykłą grupą asan! Dają moc, dają przestrzeń, zaczynamy czuć wolność.

Pod względem fizycznym – stymulują układ nerwowy, dając niesamowitą dawkę energii! Rozciągają mięśnie otaczające serce, co owocuje większą przestrzenią oddechową i łatwiejszym wejściem w stan relaksu. Wzmacniają kręgosłup – plecy, dzięki czemu nasze plecy stają się mocne.

Z psychologicznego punktu widzenia, wygięcia w tył uwalniają emocje. Dodają pewności siebie i wiary, w rzeczy niemożliwe. Stawiają na nogi. A radość staje się wszechobecna!